Dzień Dobry TVN

sezon 27

Dzień Dobry TVN

Maciej Woroch opowiedział o tym, jak wygląda lockdown w Wielkiej Brytanii. – Cały kraj jest teoretycznie zamknięty – powiedział w „Dzień Dobry TVN”. Ile mandatów zostało wystawionych za złamanie zakazów? Jaka jest liczba zakażeń? Dziennikarz wyjaśnił też, jak wyglądają szczepienia przeciwko COVID-19 na Wyspach Brytyjskich.

Co ze szczepieniami w Polsce?

Immunolog dr Paweł Grzesiowski opowiedział o szczepieniach na COVID-19 w Polsce. Jaka jest kolejność szczepień? Czy będzie można oddać komuś swój przydział szczepionki komuś, kogo uważamy za bardziej narażonego?

Prognoza pogody

Diana Kautz opowiedziała o dzisiejszej prognozie pogody. Towarzyszyła też morsom w górskim morsowaniu.

Sanktuarium zwierząt z dżungli amazońskiej

Senda Verde to największe sanktuarium dzikich zwierząt w Boliwii. Trafiają tam zwierzęta, które udało się uratować z rąk przemytników lub kłusowników. Marcelo Levy opowiedział, jak zaczął pomagać dzikim zwierzętom. Jak zachowują się osierocone małpki? A jaka była historia niedźwiedzia, który został uratowany?

„Śląski Doktor Dolittle” i jego Leśne Pogotowie

Przyrodnik Marcin Kostrzyński odwiedził Jacka Wąsińskiego ze schroniska dla dzikich zwierząt „Leśne Pogotowie”. – Pamiętajmy o tym, że w lesie jesteśmy gośćmi – powiedział. Jak pomóc potrąconej sarnie? Jak dokarmiać dzikie zwierzęta?