Dzień Dobry TVN

sezon 1

Dzień Dobry TVN

Kiedyś wszyscy byliśmy milionerami

W1995 roku została przeprowadzona denominacja złotego. Reforma walutowa wprowadzała nową jednostkę pieniężną o nazwie „złoty” i symbol PLN. Zastąpiła ona „starego złotego” i symbol PLZ. Jeden nowy złoty odpowiadał 10 000 starych złotych. Ile kosztowało jedno jajko przed denominacją? O reformie i wynikających z niej zmianach powiedział w „Dzień Dobry TVN” dziennikarz TVN24 BiS Mateusz Walczak.

9-latka znalazła balonik z liścikiem od małej Czeszki

Dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z małą Kamilą, która znalazła balonik z liścikiem od małej Czeszki. Mama dziewczynki Patrycja Olsza wyjaśniła, jak udało się znaleźć ten balonik. Co było w liście?

Czy jesteś narażony na niedobór żelaza?

Jakie są przyczyny niedoborów żelaza w organizmie? – Żelazo jest pierwiastkiem, którego my sami nie jesteśmy w stanie wytworzyć, w związku z tym musimy go sobie dostarczać z pożywieniem – powiedziała dr Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrycznego w szpitalu na Niekłańskiej. Jakie są objawy niedoboru żelaza? – Łamliwe, cienkie, wypadające włosy, bardzo słabe paznokcie, suchy, wygładzony język i spaczone pragnienie – wyjaśniła Górska-Kot.

Trening z mistrzem świata psich zaprzęgów

Igor Tracz to mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów z Doliny Noteci Racing Team. – Mamy obecnie piętnaście psów zaprzęgowych, ścigam się już niemal dwadzieścia lat – powiedział. Jak wygląda trening psich zaprzęgów?

5000 zł za wyprowadzanie psa bez smyczy?

Jak zmieniły się przepisy dotyczące wyprowadzania psów? – Doszło do zaostrzenia kar w przypadku niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – wyjaśniła adwokat Eliza Kuna. Jakiej wysokości kary są przewidziane? Jak wyprowadzać psa, aby nie dostać mandatu? Powiedziała o tym psi behawiorysta Katarzyna Iwańczuk.