Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Jak dzieci powinny ubierać się do szkoły?

W jednej ze szkół w Wielkiej Brytanii wprowadzono zakaz noszenia w szkole markowych ubrań. A o tym, jak ubierają się uczniowie w polskich szkołach, rozmawiali Katarzyna Bosacka, dziennikarka i  mama czwórki dzieci, Karolina Obarzanek, dyrektor prywatnej szkoły podstawowej, w której są mundurki oraz Witold Młynarczyk, dyrektor państwowej szkoły podstawowej.  Czy uczniowie powinni nosić mundurki? Dlaczego zabraniać dzieciom wyróżniania się?

 

Coraz więcej prywatnych szkół

Badania pokazują, że w Polsce powstaje coraz więcej prywatnych szkół. Na początku 2012 roku było ich blisko 900, dziś jest ich prawie 1500. W całym kraju uczy się w nich już 119 000 uczniów. Jakie są koszty i zalety nauki w prywatnych placówkach?  Z coraz większymi wydatkami muszą się także liczyć rodzice, których dzieci chodzą do szkół państwowych, teoretycznie bezpłatnych. - Nauczyciele w tej chwili nie są w stanie przygotować uczniów ósmej klasy  do egzaminu. Na zajęcia dodatkowe mojej córki wydaję 650 zł - przyznała mama Klaudia Trzcińska-Szot.

 

Wieprzowina na różne sposoby

Kuba Kasprzak, zwycięża  konkursu Wine & Food Noble Night, postanowił wziąć na warsztat wieprzowinę. Kucharz przygotował m.in.  pieczoną polędwiczkę z fasolą i chorizo. Jak wybrać dobrą wieprzowinę?

Odkrywamy na nowo moc ziół

W Brennej, w centrum Beskidów, powstał niezwykły Beskidzki Dom Zielin „Przytulia”. To żywe muzeum, gdzie oprócz wystaw czasowych organizowane są prelekcje, warsztaty, pokazy i wykłady, a wszystko to na temat ziół. O magicznych właściwościach ziół opowiedzieli znawca kultury ludowej Anna Musiał, zielarka Magdalena Mildner i Antoni Szumny z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Jak makijażem ukryć zmęczenie?

Po sylwestrowej zabawie i nieprzespanej nocy nasza twarz może wyglądać na zmęczoną. Co wtedy zrobić? - Naprószy sposób to przemycie twarzy lodowatą wodą. Bardzo dobrze pobudza naczynia krwionośne. Świetnie działa też kostka lodu, to genialna krioterapia - poleciła Marta Gąska. Wizażystka pokazała także, jak makijażem ukryć zmęczenie.