Dzień Dobry TVN

sezon 17

Dzień Dobry TVN

Czasami pasja może stać się sposobem zarabiania na życie. Tak było w przypadku Mateusza Kustry, którego budowle ze słynnych duńskich klocków są znane na świecie. Jego pasja zaczęła się już w czasach dzieciństwa, gdy w prezencie dostał komplet zabawek kupionych w sklepach Pewex. O swoich dziełach opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.

Jak łączyć poważną pracę z pasją?

Śpiewająca adwokat, grający na fortepianie chirurg, pielęgniarz, który jest modelem. Na co dzień wykonują poważne zawody, po pracy zajmują się swoim hobby. Dlaczego pielęgnowanie pasji jest tak istotne? Jak zachować życiową równowagę? O tym opowiedzieli w studiu programu. Znana prawnik Eliza Kuna wykonała również piosenkę „Kto wymyślił naszą miłość”.

Gesty w języku migowym. Dlaczego są błędnie odbierane?

Weronika Szymańska, która jest działaczką internetową, zamieściła w sieci zdjęcie, na którym wykonuje pewien specyficzny gest należący do języka migowego. Natknął się na nie mieszkaniec podwarszawskiej miejscowości i zgłosił protest myśląc, że to gest satanistyczny. Dlaczego język migowy jest błędnie odbierany? O tym działaczka opowiedziała w „Dzień Dobry TVN” wraz z lektorem PJM na Uniwersytecie Warszawskim Markiem Śmietaną.