Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Pani Magda jest rejestratorką medyczną i pracuje w szpitalu. Ma kontakt z pacjentem i - jak sama przyznaje - w jej pracy liczy się szczery i ładny uśmiech. Niestety pani Magda nosiła protezę i to sprawiało jej dużo bólu oraz codziennych niedogodności. Z jej własnych zębów zostały tylko dwa trzonowce. Jej życie zmieniło się po zabiegu w klinice Maloclinic. Doktor Armando Lopes zastosował u niej implanty, a efekt był oszałamiający. W końcu mogła uśmiechać się nieskrepowanie i jeść to, na co ma ochotę. - Jak będę miała ładne ząbki i będę mogła gryźć to, na co mam ochotę, to kupię dużo jabłek – przyznała pani Magda. O tym, jak mieniło się jej życie, bohaterka opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”.

Bartek Jędrzejak i pączki

W tłusty czwartek Bartek Jędrzejak wybrał się do Poznania, gdzie pomagał znanej restauratorce Beacie Kartowicz w przygotowaniu pączków. Przy okazji prezenter opowiedział także o dzisiejszej pogodzie.

Jak rozpoznać refluks żołądka?

Choroba refluksowa przełyku to patologiczne zarzucanie treści żołądkowej do przełyku. O jej przyczynach i objawach opowiedział w studiu programu dr hab. n. med. Michał Lipiński. – Za najważniejszą przyczynę uważane jest złe funkcjonowanie dolnego zwieracza przełyku, czyli takiej swoistej uszczelki - przyznał specjalista. Jak leczy się refluks? Czym są objawy alarmowe?