Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Jak wygląda kondycja zdrowotna Polaków? – Nastąpiło spowolnienie poprawiania się stanu zdrowia – zaznaczył w „Dzień Dobry TVN” prof. Bogdan Wojtyniak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. – Najmniej sprzyjające zdrowiu jest środowisko małych miast. To są ludzie gorzej sytuowani finansowo, w dużym stopniu ludzie gorzej wykształceni – dodał. Onkolog z Europejskiego Centrum Zdrowia prof. Cezary Szczylik powiedział o wzroście zachorowań na nowotwory. Co ma na to wpływ?

Dlaczego pocieszamy się jedzeniem?

Zajadanie smutków to dość częsta forma pocieszenia. – Jedzenie dostarcza nam poczucia przyjemności, szukamy szczęścia i radości – powiedziała psycholog dr Ewa Jarczewska-Gerc. – Ale też nagradzamy się jedzeniem – dodała psycholog. Dlaczego nie jest to dobre dla naszego zdrowia? Dietetyk Magdalena Czyrynda-Koleda wyjaśniła, jak zachęcić dziecko do zdrowego jedzenia.

Tajemnice zakopiańskiej „Górki”

Duszpasterstwo Trzeźwości „GÓRKA” przy Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zakopanem powstało w roku 1971. - Tutaj przychodzą przede wszystkim ludzie zagubieni – powiedział o. Antoni Drąg. – Przychodzą po to, żeby zyskać pokój, utrzymać się w trzeźwości – dodał. – To jest magiczne, święte miejsce dla górali – zaznaczył Szymon Chyc-Magdzin, ślubował na „Górce”.

Przegląd prasy Joanny Miziołek

Joanna Miziołek opowiedziała o tym, co znalazło się na pierwszych stronach gazet.

Qczaj motywuje Magdę do ćwiczeń

Magda opowiedziała w rozmowie z trenerem Qczajem o swojej walce z nadwagą.