Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Na czym polega wtórna niepłodność?

O parach, które mają już jedno dziecko i pomimo wielu starań nie mogą zajść w drugą ciążę, mówi się, że zmagają się z problemem niepłodności wtórnej. Przyczyn medycznych tego zjawiska jest sporo. Notuje się, że około 20 procent Polaków ma problem z powtórnym zajściem w ciążę. - Zawsze myślałam, że skoro z pierwszym dzieckiem się udało niemal od razu, to z mężem byliśmy pewni, że z drugim będzie tak samo –wyjaśniła 28-letnia Katarzyna. O tym, czym dokładnie jest niepłodność wtórna opowiedział ginekolog Grzegorz Południewski.

Polacy kupują coraz mniejsze mieszkania

Zgodnie z najnowszą tendencją Polacy kupują małe mieszkania. Czy zamiast wydawać na ratę kredytu, wolą wydawać na przyjemności? Alicja Twardowska, która mieszka w mieszkaniu o 37 metrach kwadratowych wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na jego kupno. W studiu „Dzień Dobry TVN” agent nieruchomości Aneta Sobolewska i psycholog Andrzej Tucholski opowiedzieli o tendencjach Polaków na rynku nieruchomości. – Polacy cenią sobie komfort życia i poczucie bezpieczeństwa – wyjaśniła.

Przepis na włoski krupnik

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Cristina Catese przygotowała pyszny zimowy krupnik z Trydentu. Pokazała również, jak wyrobić idealne ciasto na jabłkowy strudel. – To ciasto jest super elastyczne i potem musi leżeć pół godziny – wyjaśniła.

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Od 1 stycznia 2019 r. wszedł w życie 5-frakcyjny system segregowania śmieci. Nowe zasady segregacji odpadów w Warszawie będą wdrażane stopniowo. Jak dokładnie brzmią te zasady i jak je wprowadzić w życie? Ula Chincz w "Dzień Dobry TVN" wytłumaczyła, co się zmieniło i jak teraz powinniśmy segregować śmieci. – Do organicznych odpadów zawsze szczelny pojemnik – wyjaśniła.