Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Mija szesnaście lat od tragicznego wypadku w polskich górach. Lawina porwała dziewięć osób spośród trzynastoosobowej grupy zmierzającej zimą na szczyt Rysów w Tatrach. Wśród ofiar byli uczniowie jednego z liceów w Tychach. Andrzej Matyśkiewicz stracił w wypadku dwóch synów. O tej tragedii rozmawialiśmy w „Dzień Dobry TVN” z Katarzyną Śliwińską-Kłosowicz, scenarzystką filmu „Cisza” o lawinie pod Rysami oraz psycholog Małgorzatą Majewską.

Pogoda na dziś prosto z Czarnej Góry

Prosto z polskich gór Dorota Gardias przedstawiła prognozę pogody na najbliższe dni. Czy wiosna jest już za rogiem?

Tuńczyk w roli głównej

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Anna Starmach zaprezentowała przepisy na dania z tuńczykiem. Jak przygotować pyszny makaron z tą rybą w roli głównej?

Kinga Rusin o tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów

Tegoroczna ceremonia rozdania Oscarów jest tuż za rogiem. Kinga Rusin wybrała się do Los Angeles, aby przyjrzeć się przygotowaniom do wydarzenia. Kto w tym roku poprowadzi galę i co znajduje się w paczkach stworzonych dla wszystkich nominowanych?

Agata Kulesza o wspomnieniach związanych z Oscarami

Agata Kulesza nie będzie mogła wziąć udziału w tegorocznej gali rozdania Oscarów, ponieważ pracuje na planie filmu w Rumunii. W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem opowiedziała jednak o swoich wspomnieniach związanych z wręczeniem Oscarów w 2015 roku, kiedy to właśnie film "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymał nagrodę. Dlaczego nie było jej na sali, gdy reżyser odbierał to niezwykłe wyróżnienie?

Jan A.P. Kaczmarek o kontrowersjach dotyczących tegorocznych Oscarów

Jan A.P. Kaczmarek to kompozytor i członek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem opowiedział o kontrowersjach związanych z tegoroczną ceremonią rozdania Oscarów. - W tym roku Akademia wpadła jak śliwka w kompot w całą listę problemów - wyjaśnił.

Jak Allan Starski wspomina swój udział w gali rozdania Oscarów?

Allan Starski to polski scenograf filmowy i teatralny oraz laureat Oscara za swoją pracę na planie filmu "Lista Schindlera". Jak wspomina tamten czas? - Naprawdę nie liczyłem na jakieś wyróżnienia - wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN".

Dorota Kobiela o kulisach oscarowej nocy

Po zakończeniu Oscarów co roku w Hollywood odbywają się liczne imprezy, podczas których zwycięzcy świętują swoje wygrane. Reżyserka Dorota Kobiela opowiedziała o kulisach hollywoodzkiej afterparty organizowanej przez Vanity Fair. Jak wyglądał ten event?

Czy Polacy mają szansę na Oscara?

W tym roku polski film "Zimna wojna" został nominowany do Oscarów aż w trzech kategoriach. Czy Polacy mają szansę na statuetkę? Producentka Ewa Puszczyńska i producent Piotr Dzięcioł opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" o tegorocznym rozdaniu nagród. - Jesteśmy już zwycięzcami - podsumowała Puszczyńska.