Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Poniemiecki dom w stylu wiejskiej chaty, czyli „Odpicowane mieszkanie” w Kole

Katarzyna Jaroszyńska pojechała do wsi Koło, niedaleko granicy z Niemcami, aby zobaczyć jak wygląda stary poniemiecki dom urządzony w stylu wiejskiej chaty. Jego mieszkańcy postanowili zerwać z miejskim zgiełkiem i wprowadzić do swojego życia trochę wiejskiej sielanki. Właścicielka domu Małgorzata Wawrzyniak opowiedziała o procesie jego remontu i elementach wystroju. – Mieściła się tutaj kiedyś szkoła – wyjaśniła.

Ewa Mierzejewska o stylowych szafkach i witrynach ze szkłem

Szafki, witryny i komody - co najlepiej jest wybrać do mieszkania? Ewa Mierzejewska w studiu „Dzień Dobry TVN” zrobiła przegląd najmodniejszych szafek i witryn do zamykania i pokazywania. Jakie najnowsze aranżacyjne trendy będą królować w tym roku? – Podświetlana witryna jeszcze dodatkowo wzmaga ten efekt – podkreśliła.

Co się powinno znaleźć w wyprawce dla malucha?

Przygotowanie wyprawki dla noworodka to duże wyzwanie – szczególnie dla osób, które zostają rodzicami po raz pierwszy. Szeroka oferta w sklepach oraz ogromna ilość produktów sprawiają, że przyszli rodzice mogą czuć się nieco zdezorientowani. Istotne w wyprawce dla noworodka są nie tylko ubranka, ale też kosmetyki i urządzenia, które mogą usprawnić opiekę nad dzieckiem. Mama Mileny i Mateusza Malwina Bakalarz opowiedziała o swoich sposobach na idealną wyprawkę. W kawiarence Robert Stockinger rozmawiał na ten temat z psycholog dziecięcą Aleksandra Piotrowska.

Jak dogadać się z kotem?

Koci język to połączenie mowy ciała, dźwięków oraz zapachów. W „Dzień Dobry TVN” kocia behawiorystka Sonia Maciuszek wyjaśniła, co zrobić, by kocia mowa stała się naszym drugim językiem. – Każdy opiekun może mieć swoją indywidualną komunikację werbalną z kotem – wyjaśniła.