Dzień Dobry TVN

sezon 16

Dzień Dobry TVN

Co muczą do siebie krowy? – Kiedy krowa nam się wycieli jest zupełnie inne muczenie, kiedy jest głodna jest inne – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” Marta Iwaszkiewicz, dyrektor Stacji Badawczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – Bydło jest bardzo empatyczne, jeżeli dzieje się jakaś choroba, to wygląda to tak jakby pocieszały daną sztukę – dodała. Kierownik Sekcji Ssaków Niekopytnych, ZOO w Warszawie Anna Jakucińska opowiedziała, jak komunikują się szympansy. A jak to wygląda u koni i wężów?

Komplementy z drugim dnem

Coach Karolina Cwalina-Stępniak wyjaśniła, jak mówić komplementy, aby nikogo nie obrazić. – Jeżeli chodzi o komplementy, to nasz naród ma problemy z tym, żeby je przyjmować – powiedziała. Czy dobrze jest kłamać mówiąc komplement?

Najkrótsza linia tramwajowa w Polsce

W Bytomiu kursuje najkrótsza linia tramwajowa w Polsce. – To historyczny wagon, dwa takie wagony kursują na linii 38 – powiedział Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. – Wagony wybudowane na przełomie lat 40. i 50. – dodał. Motorniczy Daniel Koźlik wyjaśnił, jak prowadzi się historyczny tramwaj.

Kuchnia cała na biało

W kuchni programu Tomasz Grabski podzielił się przepisem na tartę framandzką.