Dzień Dobry TVN

sezon 16

Dzień Dobry TVN

Czy warto wstać przy pierwszym dzwonku budzika? – Z punktu widzenia medycyny snu nastawiane kolejnych drzemek co kilka minut sprawia, że próbujemy zasnąć. Nasz organizm nie jest w stanie wejść w głęboki sen, więc nie wypoczywamy, ale też nie wstajemy, a nasz mózg dostaje mylne sygnały – powiedziała ekspert medycyny snu Magda Kaczor. Jak zapewnić sobie dobry sen? Jaki dźwięk budzika jest dla nas najlepszy? Jak wstawać o poranku? Jak pokochać wczesne pobudki?

Co nas czeka za oknem?

Dorota Gardias przedstawiła prognozę pogody.

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego to Dzień Języka Ojczystego. Czy język polski jest najtrudniejszy na świecie? Gośćmi „Dzień Dobry TVN” byli pasjonat języka polskiego Krzysztof Kacprzykowski oraz językoznawczyni Katarzyna Kłosińska, którzy wspólnie opublikowali raport najczęstszych błędów, jakie popełniamy w intrenecie. Jakie zagadnienia językowe sprawiają największe problemy i dlaczego?

Jak oni się poznali?

Jaka jest historia miłosna pary aktorskiej Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana? Jak się poznali? Jak wyglądała ich pierwsza randka? Jak Rafał oświadczyć się Basi? Jak wyglądało ich wesele? Jak przez te wszystkie lata zmieniło się ich życie?

Co nowego w show-biznesie?

Barbara Pasek sprawdziła, co wydarzyło się w świecie gwiazd.

Pani Zofia obroniła się mopem przed złodziejem

14 lutego złodziej napadł na sklep w Pinczynie, ale został zaskoczony przez panią Zosię, ekspedientkę, która obroniła się przegoniła złodzieja za pomocą… mopa. Jak tę sytuację oceniła specjalistka od sztuk walki? Jak bronić się w przypadku ataku?