Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Jak być rodzicem?

Projekt „Mama i ja. Dziecko w domu” daje okazję młodzieży na przekonanie się o tym, jak wygląda opieka nad dzieckiem. – Młodzież ze szkół średnich bierze pod opiekę lalkę, która imituje wszystkie zachowania podstawowe, które ma niemowlak – zaznaczyła w „Dzień Dobry TVN” Maja Majchrzak, koordynatorka projektu. W studiu programu edukator seksualny Mariusz Modrzewski wyjaśnił, jak działa taka lalka. Psycholog dziecięcy Dorota Maciejec powiedziała, czy taki eksperyment ma sens. Czy lalki pomogą uniknąć zbyt wczesnego rodzicielstwa?

Wielki test diet na NFZ

Na stronie NFZ pojawił się dostęp do zbilansowanych diet i jadłospisów. Zaproponowane potrawy postanowił przetestować w kuchni programu Piotr Kucharski. Kucharz zdradził, jak ugotować kaszę.

Największe sekrety Oscarów

Blogerka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk zdradziła sekrety Oscarów rozdawanych przez Amerykańską Akademię Filmową. Skąd taka nazwa statuetki? Dlaczego jest to postać rycerza stojącego z mieczem? – On stoi na straży kinematografii i wszystko się bierze z tego, że Oscary powstały w latach 20., kiedy bardzo modny był styl art deco i właśnie w tym stylu Cedric Gibbons zaprojektował statuetkę – powiedziała Czajka-Kominiarczuk. Kto jest uznawany za najlepszego prowadzącego gali?

Ratował ludzi, dziś sam potrzebuje pomocy

Krystian Jabloński wyniósł trzech mężczyzn z płonącego mieszkania, pomagał ofiarom wypadków drogowych, brał nawet udział w pościgu policyjnym. Teraz sam potrzebuje pomocy. Uległ poważnemu wypadkowi na trampolinie sportowej. Sparaliżowany od barków w dół od dwóch lat próbuje wrócić do pełni sił. W studiu programu gośćmi byli żona Krystiana Beata Kias-Jablońska z synem Kajtkiem oraz reporterka programu „Uwaga” Magdalena Zagała. W jakim teraz jest stanie Jabloński? Czego potrzebuje?