Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Francuskie przysmaki według Mikołaja Reya

Mikołaj Rey przygotował tradycyjne ciasto, które pojawia się na francuskich stołach z okazji święta Trzech Króli. Jak wygląda klasyczne galette des rois? Kucharz zaproponował również trzy różne przepisy na nadzienia.

Jeremy Howick o swoim podejściu do leczenia i książce „Doktor Ty”

Jeremy Howick to dyrektor badań nad empatią na Uniwersytecie w Oksfordzie. Od wielu lat zajmuje się filozofią medycyny. W Polsce ukazała się jego książka "Doktor Ty", w której opowiada o wewnętrznej sile organizmu i zdolności do samouzdrawiania. Spotkała się z nim reporterka Anna Senkara.

Orszak Trzech Króli w Krakowie

Filip Chajzer wziął udział w tegorocznych obchodach Święta Trzech Króli w Krakowie. Jak wyglądały specjalne orszaki? Ksiądz Krzysztof opowiedział o kulisach przygotowań do obchodów. – Chcemy uczcić dzieciątko Jezus w dzień Objawienia Pańskiego – wyjaśnił.

Jaki prywatnie był Zygmunt Kałużyński?

11 grudnia 2018 roku minęła setna rocznica urodzin Zygmunta Kałużyńskiego. W „Dzień Dobry TVN” o wybitnym krytyku filmowym opowiedział jego przyjaciel, z którym Zygmuntowi "dobrze się gadało" - Tomasz Raczek. - On łamał wszystkie zasady. On przerywał. On się nie zgadzał. On wstawał, wyjmował pasek ze spodni i chciał tym pasem przyłożyć swojemu przeciwnikowi w sporze – wyjaśnił.