Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Rey na tropie przysmaku z Podlasia

Mikołaj Rey przygotowywał dania z szynkami długo dojrzewającymi. Co znalazło się na stole w kuchni „Dzień Dobry TVN”?

Były zapaśnik w najtrudniejszej walce życia

Leszek Ciota to były zapaśnik startujący w stylu wolnym. Na swoim koncie ma mistrzostwo Polski i medal mistrzostw Europy. Teraz walczy w najtrudniejszej walce swojego życia. Choruje na Alzheimera. Jego żona Ewa Sobolewska-Ciota zdradziła, jaki był prywatnie. Jakie były objawy jego choroby? Jak wygląda ich życie?

Życie w cieniu choroby Alzheimera

Pojawiły się informacje o tym, że bakteria, która powoduje m.in. próchnicę może mieć wpływ na rozwój Alzheimera i jest szansa, że znajdzie się lekarstwo na tę chorobę. – Jest pewnym uproszczeniem wiara, że jak zniszczymy tę bakterię, to nie będzie Alzheimera – powiedziała prof. Maria Barcikowska, neurolog z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Jak wygląda życie w cieniu tej choroby? Jak można spowolnić proces jej postępowania? Wyjaśniła to Marzena Jazowska, psycholog i terapeuta tańcem i ruchem.

Pogoda na dziś. Jakie panują warunki w górach?

Prezenter pogody Bartek Jędrzejak opowiadał o prognozie pogody z Zakopanego i rozmawiał tam z ratownikiem TOPR Mieczysławem Ziakiem o tym, jak zima wgląda w górach. – Warunki trudne, ponieważ była odwilż o jest wysokie zagrożenie lawinowe – zaznaczył. Jak może nam pomóc zestaw lawinowy?

Edelbiok w rodzinie Stuhrów

Edelbiok to dziecko-uchodźca, który uciekł razem z mamą i siostrami z Czeczenii. Rodzina koczowała na dworcu w białoruskim Brześciu, ponieważ nie wpuszczono ich do Polski. Na weekend został zaproszony do rodziny Stuhrów. Jak spędził tam czas? Dietetyk Katarzyna Błażejewska-Stuhr opowiedziała o pobycie Edlebioka w swoim domu. Dlaczego się na to zdecydowali? – Od jakiego czasu jesteśmy w kontakcie z organizacją zajmująca się dziećmi z dworca Brześć – powiedziała. Działaczka społeczna Maria Hulia wyjaśniła, jak pomaga dzieciom uchodźców