Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Przedsylwestrowa dieta

Zabawa sylwestrowa to czas, w którym chcemy czuć się swobodnie w otoczeniu rodziny i znajomych - zarówno podczas trwania imprezy, jak i następnego dnia. Jednak na stole mogą się pojawić przekąski, które nie będą szły w parze z naszą obcisłą kreacją. Czego unikać, żeby w tę noc czuć się komfortowo? - Uważać na dużą ilość błonnika - podpowiedziała dietetyk Urszula Somow.

Sylwestrowa metamorfoza Kasi

Stylistka fryzur Dobrawa Piękos-Szymańska zaprezentowała propozycję szykownego a zarazem delikatnego upięcia włosów na bal sylwestrowy. – Ja to nazywam fryzurą z czerwonego dywanu – powiedziała fryzjerka, która przy okazji zdradziła najnowsze trendy na nadchodzący rok.

Jakie sylwestrowe atrakcje czekają na warszawiaków?

W tym roku na warszawskiej sylwestrowej scenie pojawi się wielu niesamowitych artystów, jednak atrakcji będzie o wiele więcej. – Będziecie państwo mogli wykonać makijaż bardzo specjalny, fluorescencyjny – zdradziła Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Będzie to największa impreza sylwestrowa w Polsce. Zaskakującym elementem tegorocznego Sylwestra będzie brak pokazu fajerwerków o północy. Dlaczego władze miasta zdecydowały się podjąć taką decyzję?

Sylwestrowe przekąski Beaty Kartowicz

Sylwestrowy wieczór wiele osób decyduje się spędzić spokojnie w domu, między innymi oglądając transmisje imprez z całego świata. Beata Kartowicz zaprezentowała swoje propozycje na przekąski, wśród których pojawiły się między innymi pszenne bagietki z serem i orzechami oraz zapiekana dynia.

Pieczywo obrzędowe na Nowy Rok. Jak zrobić Byśki i Nowe Latka?

Zgodnie z tradycją noworoczną na Kurpiach przygotowuje się specjalne pieczywo zwane Byśkami. Co to za wypiek? – Byśki są to wyroby z mąki żytniej różnych zwierzątek - powiedziała Stefania Prusaczyk. Te mączne figurki zgodnie z tradycją mają przynosić domownikom szczęście na nadchodzący rok. Twórczynie ludowe zdradziły, jak przygotowuje się Byśki oraz Nowe Latka.