Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Jak oduczyć dziecko dłubania w nosie?

Dłubanie w nosie czy obgryzanie paznokci to przykłady niekulturalnych zachowań dzieci. Już od najmłodszych lat warto wpajać im, czym są dobre maniery i jak mają się zachowywać, aby nie przeszkadzać ludziom wokół siebie. W „Dzień Dobry TVN” psycholog dziecięca Monika Perkowska opowiedziała o zasadach savoir vivre dla dzieci. Dlaczego miewają one problem z właściwym zachowaniem?

Przepisy na proste pasty śniadaniowe według Samar Khanafer

W kuchni „Dzień Dobry TVN” uczestniczka „MasterChefa” i autorka książek kulinarnych Samar Khanafer przygotowała swoje ulubione pasty śniadaniowe. Jak zrobić pastę z pieczonych pieczarek z tymiankiem? – Taka pasta będzie fajnie sprawdzać się w croissancie – zaproponowała.

Wyjątkowa współpraca domu dziecka i domu spokojnej starości

Marcin Sawicki pojechał do Łodzi, by dowiedzieć się czegoś więcej o niesamowitej współpracy domu dziecka z domem spokojnej starości. Jak działa Międzypokoleniowy Dom przy ulicy Bednarskiej? Jakie korzyści przynosi dzieciom i seniorom? Dyrektor placówki Ewa Świętosławska opowiedziała o tej inicjatywie. – W naszych domach mogą przebywać tylko starsze dzieci – wyjaśniła.