Dzień Dobry TVN

sezon 16

Dzień Dobry TVN

Józef Bakalarski filmował wszystkie dokonania polskich himalaistów. O tym, jakim był człowiekiem opowiedziały jego żona Mirosława Bakalarska i wnuczka Katarzyna Jabłońska da Silva.

Ceramika z dobrym słowem

Agnieszka Prucia pracowała kiedyś w korporacji, jednak rzuciła pracę i założyła pracownię ceramiki. Teraz tworzy przedmioty codziennego użytku z przesłaniem. – Wierzę w to, że słowa, które wybieramy, budują naszą codzienność, więc dzielę się taką poezją codzienności – wyznała.

Z wizytą na zamku Czocha

Bartek Jędrzejak przedstawił prognozę pogody na cały dzień.

Doskonały materiał na słonia

19-letni słoń afrykański Leon z warszawskiego ZOO wkrótce może mieć potomka. O tym, jakim materiałem na ojca jest Leon, opowiedział jego opiekun Patryk Pyciński i dyrektor ZOO dr Andrzej G. Kruszewicz.

Czy w ZOO przybywa maluchów?

ZOO to nadziej na ochronę zagrożonych zwierząt. –  Biomasa wszystkich ssaków lądowych na ziemi jest poniżej 7%, reszta – powyżej 93% - to my i nasze zwierzęta domowe. Ten proces nie został powstrzymany, on idzie dalej i my musimy na niego reagować – powiedział dyrektor wrocławskiego ZOO Radosław Ratajczak. Jakie funkcje obecnie pełnią ogrody zoologiczne?