Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Wspomnienie o biskupie Tadeuszu Pieronku

„Ojciec, czyli o Pieronku” to książka autorstwa Szymona J. Wróbla. Jak wspominał biskupa Tadeusza Pieronka?

Sylwestrowy tramwaj

Prezenter pogody Maciej Dolega podróżował po Warszawie razem z Agustinem Egurrolą niecodziennym tramwajem. Choreograf zdradził, jak przygotowywał choreografie na Sylwestra 2018. Czy ma jakieś noworoczne postanowienia?

Samotny Hubert czeka na adopcję

5-letni Hubert urodził się jako 35-tygodniowy wcześniak z wieloma wadami w układzie krążenia, układzie neurologicznym i urologicznym. – To dziecko doświadczone przez los od okresu płodowego, bo już w okresie płodowym było wiadomo, że ma zespół wad wrodzonych – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” pediatra dr Mirela Wadecka. Po urodzeniu chłopiec trafił do ośrodka opiekuńczo-leczniczego. Od dwóch miesięcy przebywa w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie jest poddawany rehabilitacji. – Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby znaleźli się ludzie, którzy chcieliby go pokochać, stworzyć mu prawdziwy dom – zaznaczyła Wiktoria Felczerek, pielęgniarka.

Dlaczego chore dzieci mają małe szanse na adopcje w Polsce?

Ze statystyk wynika, że liczba adopcji w Polsce systematycznie spada. Dlaczego tak jest? Powiedziała o tym Magdalena Modlibowska, prezes Fundacji „Po adopcji”.