Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Przepis na gotowaną roladę z gęsią

Jak przygotować pyszną roladę ziemniaczaną z gęsią? Andrzej Polan podzielił się swoim przepisem na ten niecodzienny specjał. – Andrzej nie lubi, jak ziemniak tylko ziemniakiem smakuje, dodaje zawsze do tego trochę przesmażonej na maśle cebuli – wyjaśnił.

Dlaczego kobiety zostają kochankami?

Około 52 procent kobiet przyznaje się do romansowania. Z kolei 33 procent angażuje się w relacje z osobami będącymi w stałych związkach. W rolę kochanki najczęściej wchodzą w pracy, a tylko jeden na dziesięć romansów kończy się związkiem. Dlaczego kobiety zostają kochankami? Była kochanka Marta opowiedziała o swoim doświadczeniu. W studiu „Dzień Dobry TVN” o tym zjawisku opowiedziała psycholog Magdalena Chorzewska. – Często młode kobiety decydują się na taki układ, ale później chcą czegoś innego i zmieniają partnerów – wyjaśniła.

Prasowanie piersi – okrutna praktyka afrykańskich kobiet

W Kamerunie ponad 30 procent dziewcząt doświadcza brutalnej procedury „prasowania piersi”. Matki i babcie robią to w trosce, by ustrzec młode dziewczyny przed gwałtami. Konsekwencje obyczaju są okrutne. Jakie? Marcin Sawicki rozmawiał z autorką reportażu Anną Kalczyńską. – Bardzo chętnie kobiety o tym mówią, to jest bardzo powszechne – wyjaśniła.