Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Adam Pokorski – psi detektyw

Adam Pokorski jest poszukiwaczem zaginionych psów. Któregoś razu zaangażował się w poszukiwaniu psa, który uciekł ze schroniska - tak zaczęła się jego przygoda w byciu psim detektywem. Jak należy się zachować w sytuacji, kiedy ucieknie nam pies? Od czego zacząć poszukiwania? – W roli właściciela jest wstawienie ogłoszeń na portalach społecznościowych – wyjaśnił.

Czy należy wypuszczać kota z domu?

Jak szacują naukowcy, około 631 milionów ssaków i prawie 144 miliony ptaków co roku pada w Polsce ofiarami kotów. Czy w związku z tym powinniśmy wypuszczać koty z domu? Czy można oduczyć je polować? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli w „Dzień Dobry TVN” biolog i fotograf przyrody Łukasz Bożycki oraz zoopsycholog Antonina Kondrasiuk.

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków. Dlaczego zdecydowali się na muzyczną karierę?

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków to rodzinny zespół śpiewaków operowych, w skład której wchodzą rodzice Iwona i Piotr oraz ich uzdolnieni synowie Adam i Wojciech. Czy rodzina lubi razem pracować? Kaczmarkowie opowiedzieli o swoich muzycznych karierach i wspólnym śpiewaniu. – Codziennie śpiewamy, lubimy to robić po prostu – wyjaśnił Piotr.

Andrzej Frat – filmowiec, który zatruł się czadem

Czad nazywany jest cichym zabójcą - nie jest widoczny, nie ma smaku ani zapachu. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla w Polsce umiera ponad sto osób, a blisko 2 tysiące ulega podtruciu. Filmowiec Andrzej Frat zatruł się czadem po kąpieli. Postanowił nakręcić film o swoim doświadczeniu. Jak wspomina tamten wieczór? – Czad momentalnie odcina nam zasilanie – wyjaśnił.