Dzień Dobry TVN

sezon 16

Dzień Dobry TVN

W 2010 roku na śmietniku został znaleziony album ze zdjęciami z przełomu XIX i XX wieku. Następnie trafił w ręce Karolina Szlęzak i Kingi Urbańskiej, genealożek ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, które odnalazły potomka osób ze starych fotografii – Tomasz Nowakowski. Jak wyglądały poszukiwania – od albumu do rodziny?

Ogłoszenia matrymonialne z dawnych lat

„Zła, stara, brzydka. Odważni dżentelmeni napiszą. Cel matrymonialny”. „Niewybredny, 28-letni poślubi panią posiadającą oszczędność (serjo)”. Jak brzmiały inne ogłoszenia matrymonialne w przedwojennej prasie?

Zaskocz swoją walentynkę śmiesznym gadżetem

Czy za nieduże pieniądze można zaskoczyć ukochaną/ukochanego? Joanna Grabowska, autorka bloga o gadżetach, opowiedziała o tym, jakie niewielkie prezenciki z „przesłaniem” można podarować swojej drugiej połówce z okazji Walentynek.

Z wizytą u Kasi Zawadzkiej

Kasia Zawadzka podczas 36. FPFF w Gdyni była odkryciem roku, popularność zdobyła dzięki roli Zuzy w filmie „Listy do M. 3”. Aktorka pokazała widzom „Dzień Dobry TVN” swoje mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Co ją inspiruje i zachwyca?

Smaczne desery dla kawowych smakoszy

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Andrzej Polan przygotowywał smaczne desery z kawą w roli głównej. Jak zrobić półfrancuskie ciasto z cynamonem i kawą?