Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Ośmiornica i rosół warzywny, czyli włosko-polska kuchnia Cristiny i Andrzeja

Cristina Catese i Andrzej Polan zaproponowali alternatywne dania wigilijne. Włoszka pokazała, jak przygotować sałatkę z ośmiornicą, a kucharz podzielił się swoim przepisem na rosół grzybowy z uszkami.

Góralska Wigilia Rafała Sonika

Dorota Wellman wybrała się do Zakopanego, by zobaczyć, jak święta obchodzą polscy górale. Rafał Sonik zorganizował w tym roku wielkie świąteczne spotkanie dla swojej rodziny i przyjaciół. Jaka atmosfera panowała podczas tego spotkania? – Są koncerty, muzyka góralska, przedstawienia dzieci – wyjaśniła Karolina Sołowow. Muzyk Krzysztof Trebunia-Tutka opowiedział również o tradycyjnym stroju górali. – Jak jest kawaler, to ma piękne orle pióro przy pióropuszu – zdradził. Czy to prawda, że Rafał Sonik oświadczył się swojej partnerce?

Jak nie zmarnować jedzenia ze świątecznego stołu?

Po wigilijnej kolacji i świątecznym obżarstwie bardzo często zostaje nam mnóstwo jedzenia, którego nie chcielibyśmy wyrzucać do kosza. Jak poradzić sobie z tymi nadwyżkami? W „Dzień Dobry TVN” blogerka i propagatorka filozofii zero waste Sylwia Majcher opowiedziała o swoich sposobach na to, jak nie zmarnować świątecznego jedzenia? – Nie powinniśmy zamrozić sałatki jarzynowej, dlatego że ta sałatka ma majonez, a majonez nam się rozwarstwi – wyjaśniła.

Filip Chajzer u widzów „Dzień Dobry TVN” w domu

Przygotowania do kolacji wigilijnej wciąż trwają. Na jakim etapie znajduje się rodzina Barbary Szpunar-Koper? Czy sałatka jarzynowa jest już gotowa? Córka pani Barbary pokazała, jak udekorować świąteczny domek z piernika. – Okna są zrobione z landrynek – zdradziła.

Święta polskich żołnierzy w Afganistanie

O tym, jak wyglądają święta z dala od rodzinnego domu opowiedzieli polscy żołnierze, którzy przebywają aktualnie na misji w Afganistanie. Czy obchodzą oni Wigilię? – Zależy nam, żeby Wigilia była jak najbardziej tradycyjna – wyjaśnił kpt. Rafał Pawłowski. Jakie potrawy pojawią się na świątecznym stole? – Będą pierogi ruskie, będą pierogi z kapustą i z grzybami – zdradził st. chór. sztab. Wojciech Fudali.

Anna Nowak-Ibisz i najpiękniejsze gadżety na wigilijny stół

Wszystkie przygotowane pieczołowicie potrawy trzeba jakoś ładnie podać. Jakich ozdób i gadżetów nie może zabraknąć na wigilijnym stole? Anna Nowak-Ibisz podzieliła się swoimi pomysłami na przyozdobienie stołu. – Na czarnym takim opalonym pniu drewnianym bardzo pięknie będą wyglądały świeczki – wyjaśniła. Jaki obrus wybrać?