Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilia Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien być sam. W wielu miejsca w Polsce organizowane są wspólne spotkania dla tych potrzebujących. Firma Selgros, zorganizowała wspaniałe wydarzenie, przy którym pomagają chętni uczniowie i wolontariusze, organizując wigilię i przygotowując podarunki wypełnione żywnością i prezentami dla dzieci. Czy według nich ważne jest by pomagać innym w ten świąteczny czas? – Ja uważam, że jest to najlepsze spędzanie wolnego czasu – wyznała wolontariuszka, biorąca udział w spotkaniu. W akcji bierze udział również Fundacja Caritas Polska. Na wigilię dla ubogich zostało przygotowanych tysiąc trzysta miejsc. Kto został zaproszony na to wzruszające wydarzenie? – Wszyscy Ci, którzy tego dnia tak naprawdę nie chcą być sami – wytłumaczył ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Polska.

Polsko-włoska kuchnia Cristiny i Andrzeja

Cristina Catese wraz Andrzejem Polanem przedstawili swoje propozycje na świąteczne potrawy. Jakie przepisy zaprezentowali? Włoszka przygotowała ciekawą, tradycyjną sałatkę z ośmiorniczką, natomiast Andrzej zaproponował aromatyczny rosół grzybowy z pierożkami.

Pogotowie fryzjerskie – jak uczesać włosy krótkie?

Przygotowania świąteczne często trwają do ostatniej chwili przed ucztą wigilijną. Najczęściej zostaje nam już bardzo mało czasu, by przygotować się do uroczystości. Jak ułożyć elegancką fryzurę z krótkich włosów dosłownie na ostatnią chwilę? Fryzjer Filip Galas zaprezentował proste sposoby, by stylizacja wyglądała inaczej niż na co dzień.