Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Polka nominowana do „szkolnego Nobla"

Nauczycielski Nobel to międzynarodowy konkurs, przyznawany od czterech lat przez Fundację Varkey’a, gdzie nagroda pieniężna wynosi milion dolarów. W tym roku, nominowana została nauczycielka języka angielskiego, Magdalena Dygała, z ZSO nr 7 w Radomiu. Jurorzy docenili jej pracę z młodzieżą, którą angażuje w liczne projekty międzynarodowe. Skąd wzięła się u Magdy pasja do nauczania i czy cieszy się z nominacji do prestiżowej nagrody? - Wracałam do domu, rozstawiałam tablicę i uczyłam lalki – zdradziła. Nauczycielka jest uwielbiana przez swoich uczniów, którzy z chęcią uczęszczają na oryginalne zajęcia oraz doceniana przez innych dydaktyków. – Magda w ogóle ma chyba jakiś taki dar do nawiązywania kontaktów z młodzieżą – opowiedziała jej koleżanka z pracy, Renata Maj-Czupryn.

Wigilijny karp według Mikołaja Reya

Szef kuchni, Mikołaj Rey, przygotował polskiego karpia według tradycyjnych polskich przepisów z francuską nutą. Pyszny karp w sosie normandzkim czy smażony w panierce z mąki? Kucharz przygotował również klasyczne danie, z przepisu swojej babci, na kulebiaki z kapustą.

Michał Cessanis w poszukiwaniu Świętego Mikołaja

Wioska Świętego Mikołaja to miejsce przez które przebiega granica koła podbiegunowego.  W tym miasteczku znajduje się też Poczta Świętego Mikołaja, do której dziennie przysyłanych jest około 30 tysięcy listów od dzieci z całego świata. Mieszkają tu również renifery, które w jedną noc wigilijną wiozą Mikołaja, by dotarł do każdego dziecka z prezentem. Jak to jest możliwe? – W wigilijny wieczór, Mikołaj posypuje renifery magicznym pudrem i one po prostu wznoszą się w powietrze – zdradziła opiekunka renifera. Michał Cessanis spełnił marzenie najmłodszych i spotkał się z tym wyjątkowym człowiekiem w jego domu.