Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Włoskie rarytasy w kuchni

Co Włosi najczęściej jedzą z okazji karnawału? - Jeżeli wyrzucisz z tiramisu ciasteczka savoiardi to zostaje crema di mascarpone – wyjaśnił kucharz Bartek Kieżun. Z czym można jeść taki krem? Kucharz opowiedział również kilka ciekawostek o swoim ulubionym cukierniczym regionie Włoch.

Rafał Wąsowicz rzucił wyzwanie kolei i pobił rekord Polski

Mateusz Hładki spotkał się z rekordzistą Polski w podróżach koleją. Rafał Wąsowicz kupił bilet za 81 złotych i przejechał pociągami aż 4250 kilometrów. Jak planuje się taką podróż? Pasjonat opowiedział o swojej wielkiej pociągowej wyprawie.

Zespół Enej o kolędowaniu, tradycji i łączeniu kultur

Mirek „Mynio” Ortyński i Piotr „Lolek” Sołoducha przy okazji swojego występu na scenie „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli o grekokatolickich tradycjach i łączeniu kultur. Wyjaśnili również, co najczęściej jedzą podczas Wigilii. – U mnie w domu zawsze taką potrawą wyjątkową była maczka – wyjaśnił Sołoducha.

Gwiazdy o pracy nad filmem "Zabawa, zabawa"

O problemie alkoholizmu wśród kobiet świat zaczął mówić dopiero niedawno.
Najnowszy film Kingi Dębskiej „Zabawa, zabawa” pokazuje go w sposób brutalnie prawdziwy i rozprawia się z powszechnie funkcjonującymi mitami na temat kobiecego picia. Co zainspirowało ją do stworzenia filmu? Co o tym zjawisku sądzi pisarka i współscenarzystka Mika Dunin? - Gatunek alkoholu nie ma żadnego znaczenia, można uzależnić się wszystkim - wyjaśniła. Aktor grający jedną z głównych ról Marcin Dorociński opowiedział również, jak wspomina pracę na planie.