Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

”Matki 328” walczą o synów skazanych za narkotyki

Od wielu lat na całym świecie trwają dyskusje dotyczące legalizacji marihuany – naturalnego suszu z liści konopi, zawierającego psychoaktywną substancję THC. Na Białorusi zostało zaostrzone prawo odnośnie posiadania oraz zażywania środków odurzających, mające na celu walkę z narkotykami. W tym kraju, posiadanie nawet niewielkiej ilości tej substancji, może skutkować ograniczeniem wolności do 25 lat. Matki dzieci skazanych na taki wyrok, starają się walczyć z rządem w ich imieniu.  – Narkomania to nie jest przestępstwo – tłumaczyła jedna z „Matek 328”.  Jak wygląda życie ich dzieci w więzieniu?

Z wizytą u Thomasa Morgensterna

Światowej sławy austriacki skoczek narciarski, Thomas Morgenstern, który kilkukrotnie zdobył mistrzostwo olimpijskie, niedawno zakończył karierę. Jak wyglądały jej początki i dlaczego zdecydował się na tą dyscyplinę? – Wychowywałem się w sportowej rodzinie – opowiedział Thomas, który od dziecka chciał być skoczkiem. Oprócz skoków narciarskich, sportowiec pasjonuje się też pilotowaniem helikopterów, a nawet w tej dyscyplinie startuje w zawodach, również zdobywając medale.

Emocje przed Turniejem Czterech Skoczni

Okres zimowy to wyczekiwany czas dla fanów skoków narciarskich. Zbliżający się Turniej Czterech Skoczni, dla pasjonatów tego sportu jest równie ważny co Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata. Komentatorzy sportowi Kacper Merk wraz z Markiem Rudzińskim opowiedzieli o nadchodzącym turnieju i niezwykłych karierach skoczków narciarskich w nim startujących – Jednego, zdecydowanego faworyta moim zdaniem nie ma – podsumował Marek Rudziński.