Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Metan – zabójca górników. Tragedia w czeskiej kopalni

Wybuchy metanu i spowodowane nimi pożary to jedne z najczęściej występujących wypadków w kopalniach. Gdy stężenie dochodzi do 15% wystarczy mała iskra by metan się zapalił. Będąc w epicentrum nie ma szans na przeżycie. W piątkowej tragedii w czeskiej kopalni życie straciło 13 górników, w tym 12 Polaków. Mimo pomiarów i systemów alarmowych, wciąż dochodzi do tragedii w kopalniach na całym świecie. Były minister gospodarki Janusz Steinhoff wyjaśnił jakie środki bezpieczeństwa podejmowane są przez Wyższy Urząd Górniczy. – Często muszą podejmować decyzje o zatrzymaniu jednej czy dwóch ścian, czyli działać na rzecz pogorszenia warunków ekonomicznych gospodarki. – tłumaczył specjalista.

Polskie bombki podbijają świat

Obecnie polskie bombki są w czołówce na liście krajów eksportujących te delikatne ozdoby świąteczne. Są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych - nawet sam Prezydent Barack Obama ma swój egzemplarz w kolekcji. Produkcja szklanych bombek to proces wyjątkowo czasochłonny, ponieważ wszystko jest robione ręcznie. - Jedna osoba w ciągu dnia jest w stanie zrobić trzy, pięć ozdób - wyjaśniła właścicielka manufaktury Magdalena Słodyczka.

Świąteczna kawiarenka „Dzień Dobry TVN”

Filip Hajzer wraz z animatorką „Rudą Anią” i dziećmi ozdabiali szklane bombki oraz tworzyli zimowe dekoracje. Jak zorganizować czas najmłodszym, kiedy trwają świąteczne przygotowania? – Wyjmujemy cokolwiek mamy po ręką – podpowiedziała Ania. Wykałaczki do szaszłyków czy puste metalowe puszki idealnie będą się nadawać do tworzenia własnoręcznie przygotowanych dekoracji.

Świąteczne kolędowanie Joszka Brody i Dzieci z Brodą

Piosenki śpiewane przez Dzieci z Brodą od lat ujmują młodszych i starszych słuchaczy. W zimowy, przedświąteczny poranek, w towarzystwie Joszka Brody, zespół zaprezentował wyjątkowe, świąteczne kolędy.