Dzień Dobry TVN

sezon 15

Dzień Dobry TVN

6 stycznie ulicami prawie 900 miast przejdą Orszaki Trzech Króli. W rolę jednego z króli wcieli się Ditrick Julius Sanga, misjonarz z Tanzanii, który opowiedział o swoim udziale w orszaku. O tradycji orszaków i o samym wydarzeniu opowiedziała rzecznik prasowy Orszaku Trzech Króli Jolanta Stachacz.

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz odwiedził starą łódzką elektrociepłownię i stamtąd przedstawił prognozę pogody.

Chińszczyzna po polsku

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Ola Nguyen przygotowywała tradycyjne dania z kuchni chińskiej. Zrobiła m.in. kurczaka w cieście i kurczaka w pięciu smakach. Jakie przyprawy składają się na mieszankę pięciu smaków?

Indianki z Gwatemali wracają do swoich tradycji

Gwatemalskie kobiety powracają do swoich korzeni, zajmują się tkactwem, chcą chronić swoje tradycje i sprzeciwiają się przemysłowi odzieżowemu. – Szycie nie tylko pełni formę terapii, która pomaga nam poradzić sobie z emocjami, ale przede wszystkim uprawiamy sztukę, tworzymy, jesteśmy kreatywne. Jest to też część naszej tożsamości, udowadniamy, ze mamy historie i pokazujemy, im jesteśmy – powiedziała tkaczka Milvian Aspuac.

Sztuka tkania na krośnie

Kiedyś kilimy kojarzyły się z mieszkaniem babci i łapaczem kurzu. Teraz powracają do łask i są piękną dekoracją mieszkań, niekiedy prawdziwymi dziełami sztuki. O starych technikach i powrocie do tkactwa opowiedziały założycielki pracowni tkactwa artystycznego „Tartaruga”: Wiktoria Podolec oraz Jadwiga Lenart.