Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Jakie właściwości ma kapusta kiszona?

Kapusta kiszona to istna bomba witaminowa. W wyniku procesu fermentacji zawiera również wiele przyjaznych bakterii. Jakie ma właściwości? Dietetyk kliniczny Milena Nosek opowiedziała o leczniczej mocy kapusty kiszonej. – Zawiera witaminę C, która jest silnym antyoksydantem – wyjaśniła. Jak wybrać dobrą kapustę kiszoną?

Katarzyna Bukowska i przepis na świąteczny bigos

Bigos to jedno z dań, które najczęściej gości na świątecznym stole. Jakie są tajniki jego przygotowywania? Blogerka Katarzyna Bukowska pokazała swój przepis na idealną wersję potrawy. – Tradycyjnie to danie bardzo mięsne, więc zaczynamy od boczku – wyjaśniła. Jakie przyprawy należy dodać?

Czy każdy lekarz może przepisać medyczną marihuanę?

Medyczna marihuana w Polsce jest legalna od 1 listopada 2017 r. Zawile skonstruowane przepisy spowodowały, że z takiej formy leczenia w naszym kraju można skorzystać dopiero od niedawna. Na razie z receptą można udać się do trzech aptek: w Poznaniu, Koninie i Wrocławiu. Czym tak naprawdę jest medyczna marihuana? Anestezjolog i specjalista leczenia bólu dr n. med. Jerzy Jarosz opowiedział o działaniu marihuany i jej wykorzystaniu w medycynie. – To jest lekarstwo na poprawę jakości życia – podsumował.