Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Najpyszniejsze zimowe herbaty według Beaty Kartowicz

W chłodne dni nie ma nic lepszego niż kubek rozgrzewającej, zimowej herbaty. Jak ją przygotować? Swoje przepisy przedstawiła w „Dzień Dobry TVN” restauratorka Beata Kartowicz. Zaproponowała między innymi: zimową herbatę pomarańczowo-cydrowa, rozgrzewającą herbatę z miętą i napar earl grey.

Choinka – więcej niż drzewko świąteczne

W okresie bożonarodzeniowym zwykłe świerki i jodły urastają do rangi choinek. Jaka jest tradycja zielonego drzewka? Jak modnie ją udekorować? Antropolog Robert Zydel opowiedział o początkach choinkowej tradycji. Co było symbolem świąt, zanim choinki stały się modne? Sprzedawca choinek Marek Koraszewski wyjaśnił również, jak wygląda sprzedaż choinek w Warszawie.  – Klient warszawski jest klientem bardziej tradycyjnym – wyjaśnił.

Warsztaty pakowania prezentów

W studiu „Dzień Dobry TVN” Agnieszka Witkowska opowiedziała o najnowszych trendach dotyczących pakowania prezentów. Okazuje się, że świąteczne papiery nie są już tak modne. Hitem jest czarny, matowy papier. Co jeszcze? – Nie wyrzucać niczego, bo wszystko można użyć do pakowania prezentów  - poradziła Witkowska.

Jakie książki są idealnym prezentem pod choinkę?

Książki to prezent ponadczasowy. Jakie pozycje są najbardziej warte uwagi? Która książka spodoba się kinomanowi, a która dzieciom? Dziennikarka Weronika Wawrzkowicz opowiedziała o najciekawszych książkowych propozycjach.

Kiedy kobieta decyduje się na radykalną zmianę w wyglądzie?

Kobiety często decydują się na zmianę, kiedy w ich życiu zdarzy się coś niezwykłego. Mają w sobie na przykład najwięcej motywacji do zmiany, kiedy się zakochują albo kiedy się rozstają. Kiedy kobiety najczęściej decydują się na duże metamorfozy? – Trzeba przyjąć fakt, że jedyną stałą rzeczą w naszym życiu jest zmiana. Zmienia się nasz humor, zmienia się pogoda, zmieniają się okoliczności życiowe. Ciągle wszystko się zmienia – wyjaśniła Maja Sablewska. Co na ten temat powiedziały specjalistka Katarzyna Pawlikowska i trenerka fitness Kamila Saganowska?