Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Co można leczyć za pomocą pijawek?

Medycyna korzysta z coraz to nowocześniejszych form terapii. Zdarza się jednak, że wraca do sposobów tradycyjnych - przykładem takim jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami. Na co pomagają? Filip Chajzer postanowił sprawdzić, jak działa hirudoterapia. – Pijawka to nie tylko robak, to jest przede wszystkim mały zakład farmaceutyczny – wyjaśnił specjalista Artur Kleina. Jaka była reakcja Filipa Chajzera na pierwsze ugryzienie pijawki?

Recepta na łysinę

Łysienie dotyczy osób w różnym wieku bez względu na płeć. Co można zaradzić na tą przypadłość? Zmagający się z łysieniem Tomasz Chętnik i Piotr Świerczewski opowiedzieli o swojej walce z notorycznie wypadającymi włosami. – W pewnym momencie już tych włosów zaczęło brakować – wyjaśnił Świerczewski. Jakie porady miał dla nich chirurg dr Gregory Turowski?

Uspokajająca moc alpak

Bartek Jędrzejak relaksował się w towarzystwie puszystych lam i alpak. Za co ceniona jest wełna tych zwierząt i ile kosztują wyroby z niej wykonane?- Taki szalik z wełny alpaki kosztuje około 300 złotych – zdradził.

Wigilijne triki kuchenne Piotra Kucharskiego

Piotr Kucharski pokazał swoje sposoby na idealne i pyszne uszka. Dlaczego używa ciasta makaronowego? – Ono o wiele cieniej można rozwałkować, jest łatwiejsze w pracy – wyjaśnił. Kucharz podzielił się również swoim przepisem na idealny farsz.