Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Jakie zwierzęta trzymają w domach Polacy?

O modzie na trzymanie w domu nietypowych gatunków zwierząt opowiedział przyrodnik Marcin Kostrzyński. – Te zwierzęta potrafią zaatakować, one w tych swoich instynktach są bardzo trwałe – wyjaśnił. Jakie dzikie zwierzęta najczęściej pojawiają się w polskich domach? Czy wiąże się to z koniecznością ich rejestracji?

Mróz, zawieje śnieżne i zagrożenia lawinowe w Tatrach

W polskich górach zima szaleje w najlepsze. Mróz, zawieje śnieżne i lawiny uniemożliwiają wyjścia na szlaki i nie sprzyjają mieszkańcom tamtejszych okolic. Dorota Gardias opowiedziała o warunkach panujących na południu Polski. Ratownik TOPR Bartek Gąsienica-Józkowy wyjaśnił również, jak wyglądała akcja ewakuacyjna w jednym z tatrzańskich schronisk. – Nie pamiętam, żeby tyle osób było ewakuowanych na raz – zdradził.

Jak zabawki sensoryczne wpływają na rozwój dziecka?

Zabawki sensoryczne rozwijają wszystkie zmysły dziecka. Przyczyniają się również do prawidłowej integracji różnych bodźców zmysłowych przez mózg. Na czym dokładnie polegają? Ewelina i Damian Jochymowie tworzą profesjonalne zabawki edukacyjne – tak zwane ściany sensoryczne. – Ta ściana pobudza dzieci do działania, pobudza je do ruchu i aktywności – wyjaśniła jedna z przedszkolanek Grażyna Drozdek. Jak wygląda proces tworzenia tak złożonej zabawki?

Tablica manipulacyjna, czyli nauka przez zabawę

Jak własnoręcznie wykonać tablicę sensoryczną? Blogerka i specjalistka Agnieszka Placha w kawiarence „Dzień Dobry TVN” pokazała sposoby na stworzenie takiej interaktywnej ściany. – Nie trzeba mieć jakiegoś skomplikowanego sprzętu, śrubokręt wystarczy – wyjaśniła. Jakie materiały najlepiej pobudzają małe dzieci?