Dzień Dobry TVN

sezon 16

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień dobry TVN” gotował Pascal Brodnicki. Jak zrobić jajko w koszulce?

Czego brakuje polskiej szkole?

Jak zmienić polski system edukacji? Czego brakuje polskiej szkole? Jak rodzice mogą wspierać dzieci w nauce? Jak powinna wyglądać szkoła marzeń według uczniów? Co zrobić, by szkoła stała się miejscem przygotowującym do życia? Czy dziecko w szkole może być szczęśliwe? O tym dyskutowali nauczyciel akademicki dr Mikołaj Marcela, uczeń liceum Jakub Malinowski i mama ucznia podstawówki Aleksandra Kasprzyk-Dąbrowska.

Studiowanie za granicą

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na studia za granicą. Np. Róża Szemis studiuje romanistykę i arabistykę w Wielkiej Brytanii, Antonina Poźniak – elektrotechnikę w Niemczech, a Karolina Kułakowska – medycynę we Włoszech. Jak dostać się na studia poza Polską? Z jakimi kosztami wiążą się studia zagraniczne? Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Ekologiczne sprzątanie

Jak posprzątać dom bez chemii? Szare mydło, soda, ocet, gorąca woda – te składniki, które każdy znajdzie w swoim domu, są potrzebne, aby przygotować, m.in. ekomleczko i uniwersalny płyn do mycia. Dawid Kozioł podpowiedział, jak samodzielnie zrobić domowe środki czystości.