Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Czy Święty Mikołaj istnieje?

W studiu „Dzień Dobry TVN” popularyzator nauki Karol Wójcicki dowiódł, że prawa fizyki nie wykluczają istnienia św. Mikołaja. Jak to się dzieje, że Mikołaj daje radę rozwieźć wszystkie prezenty w jeden wieczór? – Musi pokonać w jedną noc 99 milionów kilometrów – wyjaśnił.  Wójcicki obliczył z jaką prędkością muszą poruszać się sanie Mikołaja, żeby oblecieć cały glob. Ile ważą wszystkie prezenty? Michał Cessanis podczas swojej podróży do Laponii dowiedział się również, dlaczego renifery potrafią latać.

Świąteczna szynka z dodatkami według Andrzeja Polana

Andrzej Polan podzielił się swoim przepisem na buraki czerwone z fasolą i karczkiem sarmackim. Dlaczego woli je delikatnie smażyć niż gotować lub piec? Jak sprawić, żeby buraki pozostały piękne i różowe po ugotowaniu? – Sok z kiszonych ogórków spowoduje, że ten kolor nam się nie zatraci nawet przy dłuższym gotowaniu – wyjaśnił.

„Miłość jest wszystkim” – świąteczna komedia pełna niespodzianek

Idealną odskocznią od gorączki świątecznych przygotowań może być wyjście do kina na świąteczną komedie „Miłość jest wszystkim”. O swoich rolach w filmie i pracy na planie opowiedzieli aktorzy: Joanna Balasz i Marcin Korcz. - To jest życiowy film - wyjaśniła aktorka. Co jest siłą granej przez nich pary?