Dzień Dobry TVN

sezon 38

Dzień Dobry TVN

Pandemia przyniosła dużą zmianę dotyczącą trybu życia. Brak ruchu nasilił problem otyłości wśród dzieci. Paulina i Marek kilkanaście tygodni temu zgłosili się do akcji „(Od)wagi dzieciaki”. W staraniach o zgubienie kilogramów i zdrowsze życie wspierają ich specjaliści, którzy zalecili im turnus odchudzający. Jak im idzie walka z otyłością?

Jak walczyć z uzależnieniem dziecka od cukru?

Jak rozpoznać uzależnienie od cukru? Dzieci uzależnione od słodyczy mogą mieć zaburzenia emocjonalne i problemy z agresją. – Nie można nic robić gwałtownie. Dziecko wie, że zdrowe są warzywa i owoce, a cukier powoduje próchnicę zębów i nadwagę, ale dziecko kieruje się zmysłem smaku – wyjaśniła Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny. Jak zmienić nawyki żywieniowe u dzieci?

Mięso z piekarnika, które szybko znika

Szymon Czerwiński w kuchni „Dzień Dobry TVN” pokazał, jak upiec schab w rękawie.

Co słychać w kulturze?

Katarzyna Janowska w studiu „Dzień Dobry TVN” przedstawiła autorski przegląd prasy. – Ja jestem zachwycona, bo w każdej gazecie jest całe mnóstwo kultury – wyznała dziennikarka. Opowiedziała między innymi o premierze drugiego sezonu „Wiedźmina”, nadchodzącej ekranizacji polskiej książki „Jak nakarmić dyktatora”, do której prawa kupił Channing Tatum, oraz o najnowszym wydaniu „Forbes Women”, na którego okładce znajduje się Karolina Pierzynowska, polska badaczka pracująca nad lekiem na chorobę Alzheimera.

Interaktywna kolekcja domków świątecznych

Filip Chajzer udał się do miejscowości Dobczyce, aby zobaczyć magiczną kolekcję domków świątecznych. - Kolekcję zbieramy 10 lat. Pierwszy domek dostał mój syn Artur pod choinkę, gdy miał pół roku i od 10 lat kolekcjonujemy tę wioskę – zdradziła kolekcjonerka Joanna Dudzik.