Dzień Dobry TVN

sezon 38

Dzień Dobry TVN

15 grudnia zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia covidowe. Co się zmieniło? Od dziś maksymalne obłożenie w hotelach i lokalach gastronomicznych wynosi 30 procent. Limity zmieniły się również w kinach, klubach fitness i galeriach handlowych. Tam może wejść maksymalnie jedna osoba na 15 m kwadratowych. Zamknięto również kluby nocne i dyskoteki. Ponowne otwarcie ma nastąpić w noc sylwestrową. – Na sylwestra będzie można wpuścić maksymalnie 100 osób niezaszczepionych. Osoby z certyfikatem nie wliczają się w limit – zdradził dziennikarz Marcin Sawicki.

Złota pogoda Bartka Jędrzejaka

W „Dzień Dobry TVN” Bartek Jędrzejak opowiedział o dzisiejszej prognozie pogody. Prezenter wybrał się do Złotego Stoku, w którym znajduje się najstarsza kopalnia złota w Polsce. – Pierwsze wzmianki, że wydobywano tu złoto datuje się na X wiek. Przez 700 lat wydobyto tu w sumie 16 ton złota – zdradził. Jaka pogoda czeka nas w święta Bożego Narodzenia?

Mięso z piekarnika, które szybko znika

Szymon Czerwiński w kuchni „Dzień Dobry TVN” zdradził sposób na idealnie upieczoną kaczkę z żurawiną. W czym tkwi sekret? – Z każdej strony wmasowuję w nią sól, pieprz i majeranek, aby cały aromat przeszedł do mięsa, a kaczka nie była po upieczeniu sucha - zdradził kucharz. Co jeszcze przygotował?