Dzień Dobry TVN

sezon 38

Dzień Dobry TVN

W studiu “Dzień Dobry TVN” nauczyciel muzyki Marcin Lemiszewski dał lekcję perkusji na garnkach. Mężczyzna zagrał najsłynniejszy świąteczny utwór “Last Christmas”. Jak nastroić garnek, gdy nie wydobywa się z niego odpowiedni dźwięk? - Trzeba wziąć trochę plasteliny i podkleić od spodu - wyznał perkusista. Na czym jeszcze potrafi zagrać?

Gdzie można spotkać renifery?

Renifery to wyjątkowo przyjazne zwierzęta. Możemy je spotkać w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu. Dlaczego to właśnie samice najlepiej nadają się do współpracy z Mikołajem, żeby ciągnąć jego sanie? - Zarówno u samca jak i samicy występuje poroże, tylko że u samca to poroże jest zrzucane już w okolicach grudnia. Dlatego samce nie mogą brać udziału w zaprzęgach - wyznał opiekun reniferów Łukasz Karolik.

Czy grozi nam blackout?

Blackout to nagła i rozległa awaria sieci energetycznej powodująca dłuższą przerwę w dostawie prądu. Polskie Sieci Elektroenergetyczne w poniedziałek musiały sięgnąć po pomoc sąsiadów w imporcie energii. W jakim stopniu brak prądu może wpłynąć na nasze życie? - W trakcie blackoutu z pieniędzy dużego pożytku nie będzie. Nie zapłacimy kartą, bo nie działa terminal. Farmaceuta nie ma prawa nam sprzedać produktu, jeśli nie wklepie tego do systemu - wyjaśnił Dariusz Aksamit. Co robić w razie problemów z brakiem energii?

Świąteczne wypieki. Jak uniknąć wpadki?

Kto kryje się pod piernikiem? W kuchni “Dzień Dobry TVN” Grzegorz Zawierucha w stroju piernikowego ludzika przygotował kilka pomysłów na świąteczne wypieki.

Najbardziej wpływowe kobiety Forbesa

Amerykański "Forbes" wytypował 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Jakie gwiazdy znalazły się w tym zestawieniu? Na liście nie zabrakło Opry Winfrey, Rihanny, Reese Witherspoon czy Beyoncé. Na pierwszym miejscu znalazła się MacKenzie Scott. Była żona Jeffa Bezosa na przestrzeni lat przeznaczyła 9 miliardów dolarów na działalność charytatywną.