Dzień Dobry TVN

sezon 2

Dzień Dobry TVN

Czy na Święta Bożego Narodzenia spadnie śnieg?

W 2017 roku padł rekord poziomu gazów cieplarnianych w atmosferze - to oficjalne statystyki opublikowane przez  Światową Organizację Meteorologiczną. Co to oznacza? Fizyk atmosfery prof. dr hab. Szymon Malinowski opowiedział o konsekwencjach globalnego ocieplenia i jego wpływie na pogodę w Polsce. – Kwestia globalnego ocieplenia jest po prostu bardzo przyzwoicie udowodniona naukowo – wyjaśnił. Czy w Święta możemy spodziewać się śniegu?

Jaka będzie tegoroczna zima?

Bartek Jędrzejak pojechał do Zakopanego i opowiedział, jak będzie wyglądała tegoroczna zima. Góral Grzegorz Bochniak-Truteń zdradził, czy śnieg, który spadł w górach utrzyma się do Świąt Bożego Narodzenia. – Zima naprawdę przyszła w całości – wyjaśnił.

Siostry Maliszewskie rządzą w polskim short tracku

Katarzyna Jaroszyńska postanowiła nauczyć się jazdy na łyżwach. Na nauczycielki wybrała sobie Patrycję i Natalię Maliszewskie - siostry, które o szybkiej jeździe na łyżwach wiedzą wszystko. Jak wzajemnie się motywują podczas ważnych zawodów? Czy rywalizują między sobą? – Miejsce pierwsze jest tylko jedno – wyjaśniła Natalia.

Orkiszowa kuchnia Marka i Adrianny Zarembów

Marek i Adrianna Zarembowie pokazali swoje ulubione dania wpisujące się w dietę św. Hildegardy. Jakie menu zaproponowali? - Wszyscy kochamy chleb, więc na święta na pewno go nie zabraknie – wyjaśnił Marek Zaremba. Jak zrobić orkiszowy spód do tarty?

Mateusz Stolarczyk – niezwykły trener piłki nożnej

Mateusz Stolarczyk na co dzień pracuje jako grafik komputerowy, jednak to piłka nożna od zawsze była jego największą pasją. Nie może grać na boisku, ponieważ od urodzenia cierpi na artrogrypozę, która powoduje zanik mięśni u nóg i rąk. Postanowił więc zostać trenerem. Odbudował drużynę w swojej miejscowości i wywalczył z nią awans do wyższej ligi. Co o jego dowództwie sądzą członkowie drużyny? Trener został również tegorocznym laureatem nagrody „Pozytywka”. Jak czuje się z tym wyróżnieniem?