Dzień Dobry TVN

sezon 4

Dzień Dobry TVN

Czy paragony mogą być niebezpieczne

Paragony czy wydruki z bankomatu to rzeczy z którymi stykamy się na co dzień. Niestety ich tusz zawiera szkodliwy dla zdrowia związek – bisfenol A. chemiczka Urszula Koss wytłumaczyła w jaki sposób może on dostać się do naszego organizmu. – Przez układ pokarmowy, przez układ oddechowy i też przez dotyk – wymieniła specjalistka. Czy powinniśmy myć ręce po każdym kontakcie z paragonem?

Młodzi ludzie w małych miastach

Powszechnie uważa się, że w małych miastach nie ma perspektyw dla młodych ludzi. Jednak zdarza się, że powrót do niewielkiej miejscowości rodzinnej daje im satysfakcję. – Prawda jest taka, że jeżeli jesteśmy nastawieni na osiągnięcie naszego celu i ciężko pracujemy, to zrobimy to wszędzie – opowiedziała Katarzyna Szeląg. A co o życiu w małych miasteczkach sądzi Paweł „Biba” Binkiewicz?

Dobroczynne działanie szafranu

Szafran uznawany jest za najdroższą przyprawę świata. Jednak aby odczuć jego dobre działanie na zdrowie, wystarczy niewielka ilość. Jaki ma wpływ na nasz organizm? W studiu „Dzień Dobry TVN” Agnieszka Cegielska wraz z Eweliną Fabisiak przekonywały widzów do używania szafranu, opowiadając o jego cudownych właściwościach. W jakiej formie go przyjmować?