Dzień Dobry TVN

sezon 16

Dzień Dobry TVN

Qczaj postanowił zmotywować Polaków do ćwiczeń. Odwiedził Larysę, która nie ćwiczyła od 8 lat oraz spotkał się ze starszymi panami, którzy chcieli zacząć się regularnie ruszać. Jakie ćwiczenia im zaproponował? W studiu „Dzień Dobry TVN” pokazał również, jak powinien wyglądać krótki codzienny trening.

Jakie przekąski są najlepsze dla naszej wątroby?

Stłuszczenie wątroby polega na nagromadzeniu kropli tłuszczu w komórkach wątrobowych, zamiast ich wykorzystania w przemianie materii. Ponieważ wątroba jest naszym głównym filtrem i stacją detoksykacyjną, jej stłuszczenie należy potraktować jako sygnał, że coś nam szkodzi. Naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie stworzyli zdrowe bułki i batony dla osób z przeciążonym układem pokarmowym. Co znajduje się w ich składzie? O tym opowiedziała prof. dr hab. n. med. Ewa Stachowska.

Noworoczna kuchnia wietnamska Olu Nguyen

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Ola Nguyen pokazała swoje ulubione dania, które przygotowuje na Chiński Nowy Rok. Jak zrobić smażone krewetki w panko?

Filip Ślipaczek i jego wielokulturowość

Filip Ślipaczek to przedsiębiorca urodzony w Wielkiej Brytanii. Jego matka jest Irlandką, a ojciec był Polakiem żydowskiego pochodzenia. W Londynie mężczyzna jest znany z propagowania polskości. - Jest ekstrawertyczną, kolorową postacią - powiedzieli jego synowie. Jak wygląda jego dom?

Wielka Brytania oficjalnie poza Unią Europejską

Po północy Wielka Brytania wkroczyła w jedenastomiesięczny okres przejściowy, podczas którego politycy mają wypracować relacje handlowe z Unią Europejską. Czy nastąpi zmiana w prawach Polaków mieszkających na Wyspach? Czego obawiają się nasi rodacy w związku z Brexitem? O tej sytuacji w studiu programu opowiedzieli: Brytyjczyk mieszkający w Polsce, trener wychowawczy i vloger Patrick Ney oraz żona Patricka Maja Ney.