Dzień Dobry TVN

sezon 14

Dzień Dobry TVN

Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt i autorem książki „Psie troski”, która pokonała „Harry’ego Pottera” i „Lessie wróć”. Mieszka z dwoma kurami, kucykiem, kotem i trzema psami. Jako pierwszy domagał się zakazu strzelania petard w sylwestra. Był także pomysłodawcą akcji wigilii spędzonej w schronisku dla psów. Teraz niemal codziennie przeprowadza w szkołach lekcje miłości do zwierząt. Jego marzeniem jest Polska bez schronisk… Jak jeszcze walczy o prawa zwierząt w Polsce?

Zjawiskowa Chałupa 1000 m n.p. m.

Na zboczach Gubałówki stoi dom Magdaleny Stoch-Kolasy, wybudowany z bali i kamienia bez użycia ani jednego gwoździa. – Tu jest mnóstwo takich rzeczy bardzo tradycyjnie podhalańskich. Budynek ściana frontową i oknami skierowany był na południe i to się wpisuje jakby też w ideę domu pasywnego – powiedział architekt Andrzej Orłowski.

Jan Kuroń i jego sposoby na udane święta

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Jasiek Kuroń robił świąteczne potrawy. Co można zamrozić już teraz, aby odpocząć w wigilię?

Co nas krępuje podczas służbowych imprez?

W studiu „Dzień Dobry TVN” aktorzy Klubu Komediowego przedstawili, jakie sytuacje i rozmowy podczas wigilii pracowniczej mogą na wprawiać w osłupienie i powodować dyskomfort. Ekspert etykiety i protokołu dyplomatycznego dr Irena Kamińska-Radomska podpowiedziała, jak przetrwać imprezę służbową?