Dzień Dobry TVN

sezon 14

Dzień Dobry TVN

Dziś Olga Tokarczuk odbierze Literacką Nagrodę Nobla. Jak wyglądają przygotowania do tego wydarzenia? I jak czuje się sama Noblistka? Co Olga Tokarczuk przekazała do Muzeum Noblowskiego? O tym opowiedział Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Imponująca atrakcja na Słowacji

Bartek Jędrzejak przedstawił prognozę pogody na dziś.

Dlaczego giniemy na przejazdach kolejowych?

W 156 wypadkach z udziałem pociągów zginęły 53 osoby. Co roku rośnie liczba ofiar śmiertelnych na przejazdach kolejowych. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są główne przewinienia kierowców i pieszych? O tym rozmawiali rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Mirosław Siemieniec i Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wyjątkowa babcia Stenia

95-letnia babcia Stenia robi na drutach skarpetki, które rozdaje rodzinie, sąsiadom, listonoszowi i każdemu, kto chce te skarpetki nosić. – Świat się dowiedział, że można coś zrobić dla drugiego człowieka. I poruszam wszystkie starsze osoby: nie leżcie, nie narzekajcie, nie płaczcie, weźcie się za jakąś twórczą pracę, żeby ktoś mógł z tego skorzystać – zaapelowała babcia Stenia.

Przepis na… życie w biegu Joanny Koroniewskiej

Jak wygląda zwykły dzień z życia Joanny Koroniewskiej? Czym jest dla niej macierzyństwo? Jakie znaczenie ma dla niej prowadzenie Instagrama? Jak realizuje się, występując na scenie teatralnej?

W jakiej kreacji Olga Tokarczuk odbierze Nobla?

Dziś odbędzie się ceremonia wręczenia Nagród Nobla. Jak zaprezentuje się Olga Tokarczuk na uroczystości? Pewne jest, że wystąpi w sukni, którą specjalnie dla niej zaprojektowała Gosia Baczyńska. Jak doszło do tej współpracy i jak wyglądała?

Newsy z życia gwiazd

Agnieszka Jastrzębska opowiedziała, co słychać w show biznesie.

Jubileuszowy koncert pamięci Przemysława Gintrowskiego

Wczoraj odbył się 10. jubileuszowy koncert poświęcony pamięci Przemysława Gintrowskiego. – W tym roku to, co takie piękne i niesamowite to, że udało nam się zaprosić ciekawych, młodych wokalistów, dla których ta twórczość do tej pory była trudna – powiedziała Katarzyna Gintrowska, Prezes Fundacji im. Przemysława Gintrowskiego. Na scenie wystąpili m.in. Michał Szpak, Natalia Nykiel czy Sebastian Karpiel-Bułecka.