Dzień Dobry TVN

sezon 14

Dzień Dobry TVN

Ruszyła coroczna akcja "Podaruj misia temu, kogo kochasz". Jak wyglądają misie w tym roku?

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku w Poznaniu

Bartek Jędrzejak z "Dzień Dobry TVN" wybrał się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Poznania. Kim była dawniej Bamberka?

Bamberka – historia mojej prababci

Krzysztof Dymny to prawnuk Jadwigi Jakubczak „Bamberki”. - Moja babcia nie miała korzeni bamberskich, była rodowitą poznanianką - powiedział. Jaka jest historia pomnika Bamberki w Poznaniu?

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku w Poznaniu

Bartek Jędrzejak rozmawiał z kobietami, które przebrały się za Bamberki. Jaka jest historia strojów, które miały na sobie?

Kolor ma znaczenie

Michał Nobis przeprowadził eksperyment reporterski. Postanowił sprawdzić, jakie znaczenie ma to w jakim kolorze jest ubranie pieszego, który chce przejść przez pasy. Pomogłą mu w tym Alicja, która na początku miała ubrania w jasnych kolorach, a potem w ciemnych. Jaka była reakcja kierowców na obie sytuacje?

Co założyć dziecku, żeby było widoczne na drodze?

Ekspert w dziedzinie odblasków Aneta Niciak doradziła, jak ubierać dzieci, aby były bezpieczne podczas przechodzenia przez pasy. Jakie odblaski mogą być w tym pomocne?

Jak wyjść z poślizgu?

Instruktor Daniel Jackowiak wyjaśnił, jak wyjść z poślizgu. - Pamiętajmy, żeby unikać dodatkowych rozpraszaczy, patrzeć, gdzie chcemy jechać i hamować awaryjnie - zaznaczył. Na czym polega hamowanie awaryjne. Marcin Sawicki zaprezentował wpadnięcie w poślizg, a następnie właściwą reakcję kierowcy na taką sytuację.

Pierniczki – zabawa z dziećmi w kuchni

Sylwia Ładyga przygotowywała w kuchni programu pierniki.