Dzień Dobry TVN

sezon 14

Dzień Dobry TVN

Mikołajki i Boże Narodzenie już niedługo, to ostatni dzwonek, aby pomyśleć o upominkach świątecznych. Kasia Szklarczyk i Nina Mazurek opowiedziały, co możemy dać naszym najbliższym. Czy biżuteria to dobry pomysł na prezent pod choinkę?

Lepimy pierogi z paniami z zespołu Powsinianie

Jak ulepić idealne pierogi na święta? Kinga Burzyńska odwiedziła Centrum Kultury Wilanów, gdzie panie z zespołu Powsinianie zdradziły jej swoje sekrety na udane pierogi. Jaki jest przepis na najlepsze ciasto pierogowe?

Wskazania do kastracji zwierzęcia

– Sterylizacja jest zabiegiem odwracalnego pozbawienia płodności, tzn. polega na podwiązaniu nasieniowodów lub jajowodów (tego się tak naprawdę w weterynarii nie wykonuje). Natomiast kastracja jest nieodwracalnym procesem, polegającym na usunięciu jąder bądź macicy z jajnikami, bądź samych jajników – powiedziała dr Dominika Gutkowska, lekarz weterynarii. W jakich przypadkach zaleca się przeprowadzenie kastracji u zwierząt? Jak przygotować pupila do zabiegu i jak opiekować się nim już po? Czy kastracja lub sterylizacja może wpłynąć na charakter zwierzaka?

Cosmic Dance – taniec bez reguł

Kasia Bartoszewicz jest twórczynią Cosmic Dance. Dlaczego postanowiła stworzyć nowy rodzaj tańca i czym się om się charakteryzuje? – Dodaję innym kobietom odwagi i to jest też coś, co mnie bardzo porusza – powiedziała Kasia Bartoszewicz.

Łąki Łan zaprasza na Raut

Gościem „Dzień Dobry TVN” był Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski, wokalista zespołu Łąki Łan, który opowiedział o najnowszej płycie „Raut”. Skąd bierze energię, którą dzieli się na scenie?