Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Mikołaj Rey zrobił rozgrzewającą czekoladę z przyprawami. – Dodałem trochę śmietanki – wyjaśnił.

NBIA – tajemnicza i nieuleczalna choroba. Jak się objawia?

Dziewięcioletni Adam Wernio choruje na rzadką chorobę genetyczną NBIA, na którą na razie nie ma lekarstwa. Czym charakteryzuje się to schorzenie? Jak się je rozpoznaje? Rodzice chłopca opowiedzieli o rodzinnej walce o normalne życie dla chłopca. W studiu programu neurolog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie dr n. med. Marta Skowrońska oraz Maciej Cwyl ze Stowarzyszenia NBIA Polska opowiedzieli o tej rzadkiej chorobie.

„Carmina Burana” w nowej odsłonie

„Carmina Burana” to nazwa trzynastowiecznego zbioru pieśni, odnalezionego w 1803 roku w opactwie Benedyktynów w bawarskiej miejscowości Benediktbeuern. W Teatrze Wielkim w Warszawie została wystawiona na scenie w nowej odsłonie. Twórcy i realizatorzy przedsięwzięcia opowiedzieli o przygotowaniach do projektu. Jak wyglądały kulisy w dniu premiery?

Mariusz Patyra – polski Paganini

Mariusz Patyra to jeden z najlepszych polskich skrzypków, który w 2001 roku wygrał prestiżowy konkurs im. Paganiniego. Jak na razie żadnemu z Polaków nie udało się powtórzyć tego sukcesu. O swoim talencie i pasji do muzyki opowiedział w „Dzień Dobry TVN”. Zaprezentował również swoje umiejętności.

„1800 gramów” – film, który poruszył serca Polaków

15 listopada na ekrany polskich kin wszedł film „1800 gramów”. Obraz porusza niezwykle ważny temat, jakim jest adopcja. W studiu „Dzień Dobry TVN” o udziale w produkcji i tematyce w niej poruszonej opowiedziały bohaterki: Magdalena Lamparska, Marta Ścisłowicz i Anna Smołowik.