Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Fundacja „Jestem” pomaga osobom starszym i chorym onkologicznie. Fundacja odwołuje się do wartości chrześcijańskich, ale na spotkania mogą przyjść wszyscy. Prezesem fundacji jest Izabella Dembińska, która sama dwukrotnie chorowała na raka. Dlaczego takie miejsce jest potrzebne osobom chorym na raka? – Bardzo ważne jest, żeby po prostu nauczyć się żyć normalnie z chorobą nowotworową – podkreśliła Izabella Dembińska.

Daria gotuje i rozgrzewa

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Daria Ładocha przygotowała cztery rozgrzewające zupy. W menu znalazły się: zupa warzywna na wywarze grzybowym z pęczakiem i białą fasolą, pikantna zupa z nutą meksykańska z chorizo, zupa rybna z chrzanem i kolendrą oraz cytrynowa zupa z kurczakiem.

(Nie)łatwy koniec karmienia piersią

– Kiedy odstawiamy dziecko od piersi, ono musi dostać poczucie bezpieczeństwa, dużo czułości, dużo bliskości. A mama z kolei, z racji tych mało „ciekawych” emocji, powinna też dostać wsparcie, bo ona jest zawsze fajną mamą – powiedziała położna i doradczyni laktacyjna Agnieszka Mińko, która radziła, jak i kiedy odstawić dziecko od piersi. Jak długo trwa proces zakończenia laktacji? Kto decyduje o zakończeniu karmienia piersią: matka czy dziecko?