Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Anna Naskręt miała 24 lata i małe dziecko, kiedy doznała rozległego udaru mózgu, który sprawił, że była całkowicie sparaliżowana. Od tego wydarzenia minęło 20 lat. Ania swoją historią podzieliła się w książce „Uwięziony krzyk”. – Moja mama jest najlepszą mamą, jaką mogłam sobie wymarzyć. I jestem z niej niesamowicie dumna, że jest taką silną osobą – powiedziała córka Ani Inga.

Czym jest udar?

– Udar mózgu to jest nagłe uszkodzenie mózgu, do którego dochodzi w skutek zaburzenia ukrwienia mózgu. Udar może być niedokrwienny, to jest sytuacja, kiedy dochodzi do nagłej niedrożności, zwężenia tętnicy zaopatrującej pewien obszar mózgu w krew. To jest najczęstsza postać udaru. Natomiast inny rodzaj to są udary krwotoczne, to są właśnie te udary, które potocznie nazywamy wylewami – powiedziała neurolog Magdalena Podbrożna. Komu grozi udar? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Jak rozpoznać udar i jak udzielić pierwszej pomocy? Jak wygląda leczenie i jak dochodzi się do zdrowia po udarze?

Fasola i ciecierzyca w nowej odsłonie

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Piotr Kucharski przygotował ziemniaki faszerowane fasolą i pieczarkami z dodatkiem kwaśne śmietany i kolendry oraz zupę z ciecierzycy.

Zawieszamy obiady we Wrocławiu!

W barze mlecznym „Jedzonko” we Wroclawiu ruszyła akcja „Powieś posiłek”, dzięki której można nakarmić osoby potrzebujące. Na czym dokładnie polega ta inicjatywa i skąd wziął się pomysł? – My nie pytamy o nic. Proszę podjeść do tablicy, wziąć paragon i zjeść posiłek. I nie tłumaczyć nam dlaczego i po co – wyjaśniła Anna Adrar, właścicielka baru mlecznego.

Niezwykły projekt uczniów z Dąbrowy Górniczej

Happy Choir Skłodowska tworzą uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Najmłodszy chórzysta ma 5,5 roku, a najstarszy 21 lat. – Chór jest takim miejscem spotkania, a przez to też doświadczenia takiej współpracy – wyjaśniła nauczycielka i pomysłodawczyni projektu Aleksandra Jabłońska-Błokowska.