Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Siedemdziesiąt pięć procent osób, które są poddawane przemocy to kobiety. – Zawsze czułam się winna, za każdym razem kiedy podnosił na mnie rękę – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” ofiara przemocy Weronika. Jak wyglądały początki jej związku? Kiedy pierwszy raz doszło do przemocy?

Jak można skutecznie walczyć z przemocą domową?

Jak pomóc ofierze przemocy domowej? Powiedziała o tym Anna Wiechcińska-Szymańska, psycholog i specjalistka przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Kubańskie przysmaki do wykonania

Anna Ceballo i Rey Ceballo zdradzili przepisy kuchni kubańskiej. Jak zrobić nadziewane ziemniaki?

Niebo pod kontrolą

Codziennie trzy i pół tysiąca samolotów, sześćset trzydzieści tysięcy ludzi w powietrzu. Nad tym muszą zapanować kontrolerzy ruchu lotniczego. O swojej pracy opowiedzieli Inez Gryz i Franciszek Teodorczyk. – Mówi się, że na kontrolera ruchu lotniczego nadaje się średnio dwa procent społeczeństwa – zaznaczyła Gryz. – Nasza praca sprowadza się do przetwarzania bardzo dużej ilości informacji w bardzo krótkim czasie – dodał Teodorczyk. – Po dwóch godzinach pracy człowiek potrafi być tak zmęczony, jak po przebiegnięciu dziesięciu kilometrów – powiedziała Gryz. Jak odpoczywają kontrolerzy ruchu? Jakie warunki na odpoczynek mają zapewnione w pracy? Jakie są związane ryzyka z tym zawodem? – W przypadku jakichkolwiek sytuacji związanych z pożarem, nie możemy opuszczać stanowiska pracy – powiedział Teodorczyk.

Mamy śpiewają z maluchami przy piersi

Małgorzata Zawilska-Rospędek opowiedziała skąd pomysł na założenie chóru mam z dziećmi. – Chciałam pójść gdzieś z dzieckiem, gdzie będę robić coś dla siebie – powiedziała Kinga Więzowska. Panie wykonały cover piosenki „Imię deszczu” Andrzeja Piasecznego.