Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

Bartek Jędrzejak  przedstawił prognozę pogody na cały dzień.

Mali siłacze, co noszą w plecaku?

Z najnowszych badań toruńskiego sanepidu wynika, że w 75% przypadków tornistry uczniów są przeciążone. – Maksymalny ciężar tornistra nie powinien przekraczać 10-15% masy ciała ucznia. Istotna jest też waga samego tornistra, pustego tornistra, która może się wahać od mniej więcej od pół kilograma do dwóch kilogramów – powiedziała Alina Hamerska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Co w plecakach noszą dzieci i czy wszystko jest im potrzebne do nauki? Jakie konsekwencje dla zdrowia ma noszenie zbyt ciężkiego plecaka?

Pozytywna uwaga w dzienniku ucznia

W warszawskiej szkole pewna nauczycielka poprosiła uczniów o napisanie na kartce wszystkich dobrych rzeczy, które o sobie myślą. Dzieci oddały puste kartki. Ta sytuacja zaniepokoiła zarówno wychowawczynię, jak i rodziców. Mama jednego uczniów Anna Zapał zainicjowała akcję „pozytywnych uwag” w dzienniku. Na czym polega? Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, wyjaśniła skąd biorą się dziecięce problemy z samooceną?

Informacje z życia gwiazd

Michał Dziedzic, reporter serwisu „Pudelek”, opowiedział, co wydarzyło się w świecie show-biznesu.

Dlaczego uratowane tygrysy nie wyjechały do Hiszpanii?

Dyrektor poznańskiego ZOO Ewa Zgrabczyńska opowiedziała, dlaczego tygrysy nie wyjechały do Hiszpanii. Czy istnieją szanse, że wkrótce sytuacja się zmieni i zwierzęta zostaną przewiezione do specjalistycznego ośrodka? W jakim stanie są obecnie tygrysy?