Dzień Dobry TVN

sezon 13

Dzień Dobry TVN

W Polsce są trzy ośrodki preadopcyjne, do których trafiają dzieci porzucone w szpitalu lub w oknie życia i odebrane rodzicom podczas interwencji. W tych miejscach czekają na nowy dom, nowych rodziców i… miłość. Jakie są historie tych dzieci? I jaka czeka je przyszłość?

Adopcja – drugie narodziny dziecka

Gośćmi „Dzień Dobry TVN” były Ewa Sarwińska i Anna Sarwińska. Matka i córka. Opowiedziały one o swojej relacji, która nigdy by nie zaistniała, gdyby nie adopcja. Jak rozmawiać o adopcji? Jak się do niej przygotować? – Jestem bardzo wdzięczna moim rodzicom, że u nich jestem i z nimi jestem, bo dali mi miłość. I czasami sobie myślę, że równie dobrze mogło mnie to ominąć. A oni po prostu przyszli i pokochali mnie – powiedziała Ania.

Pan twarożek

W kuchni „Dzień Dobry TVN” gotował Andrzej Polan. W jego menu znalazły się wytrawne pierożki z białym serem, szpinakiem i pieczoną dynią.

Pies z ogonem na głowie

W Stanach Zjednoczonych został znaleziony mały piesek, który w krótkim czasie podbił serca internautów. Okazało się, że pies ma na głowie… ogonek. Lekarz weterynarii Agnieszka Leżyńska opowiedziała o tym, jak często zdarzają się tego typu anomalie u zwierząt i jakie są ich przyczyny.